iSTANBULDA KAYA TIRMANIŞI VE ANTRENMANI

Biz İstanbullular, beyaz yakalılar ve mavi yakalılar!

Kendimize zaman ayırmayı bilmeyen, sadece iş diye koşturan ve bu curcunada boğulan ah bizler!

Haftasonu sadece nefes alabilmek için uzaklaşmaya çalışan ve pazartesi işe dönen bizler, hep bir arayış içerisindeyiz. ‘‘Acaba bugün neyi keşfetsem, bu monotonluktan nasıl kurtulsam?’’ diye düşünüyoruz ve muhtemelen bu yazıyı okuyorsak, İSTANBULdaTIRMANIŞı keşfetmişizdir. Söylediğimiz üzere, ‘‘BİZ tırmanıyor, tırmandırıyor ve tırmanmayı öğretiyoruz’’.

‘‘Bu işi gerçekten haftasonuna sıkıştırabilir miyiz? Haftaiçi kaçamakları yapabilir miyiz?’’ sorularına ise her zaman güleriz. Bizler istedikten sonra her şeyi yapabiliriz.

Kesinlikle bunları da yapabiliriz! İstanbul çevresinde doğasıyla bizi etkileyen ve haftasonu için sadece 1-3 saat mesafede, mükemmel alanlar mevcut.(Bkz. Ballıkayalar – Geyve – Gölpazarı – Karakayalar – Hacıllı … )

Bu alanlarda yapılan haftasonu etkinliklerine katılmak, doğayla iç içe olmak ve tırmanışı keşfetmek basit bir iki adımdan geçiyor. Aksi belirtilmedikçe kaya tırmanışı için tecrübe de gerekmiyor!( Bkz. http://www.istanbultirmanis.com/etkinlikler/)

Peki, haftaiçi boş mu duruyoruz, antrenman yapmıyor muyuz, gidip salonlarda yeni insanlar tanımıyor muyuz?

Haftaiçi ise bize kapılarını açan, İstanbulun bir kaç noktasında bulunan tırmanış salonlarına minnettarız.

http://www.boulderhane.net ( Avrupa yakası / 4.Levent )

https://duvarx.business.site ( Anadolu yakası / Maltepe )

http://boulderistanbul.com/ ( Anadolu yakası / Kadıköy )

Bu salonlara giriş için herhangi bir eğitim almanız veya malzemeniz olması gerekmiyor ancak daha iyi bir deneyim için biz eğitim almanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz!